Aile Öğrenimi Yoluyla Yaşlıların Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi

 

ERASMUS +: Yetişkin eğitimi de stratejik ortaklıklar

Hızlı teknolojik ve sosyal değişim, insanları hayatlarındaki yeni durumlara alışmaya teşvik eder. Bununla birlikte, yaşla ilgili belirli becerilerin eksikliği ve / veya öğrenme motivasyonunun düşük olması gibi olumsuz koşullar, çoğu kişi için bir engel haline gelmektedir. Yaşlı insanlar, modern yaşamın farklı alanlarında beceri eksikliği yaşarlar, ancak hızla büyüyen teknoloji sektöründe daha az niteliğe sahip oldukları için öncelikle dijital yeterliliklerini geliştirmeleri gerekir. Bu nedenle, kamu hizmetlerinden ve sanal iletişim araçlarından tam olarak yararlanamamaktadırlar. Sonuç olarak, yaşam kaliteleri olumsuz etkilenmektedir.

Devamı >>

 AB Projeleri Basın Açıklaması

 

İlçemiz Nazilli de faaliyetlerine devam etmekte olan Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği, bu yıl da yurt dışı AB projelerinde faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle yetişkinlere yönelik olarak bilgisayar kullanımı ve yabancı dil öğrenimi etkinlikleri düzenleyen Nazhayat , geçen yıl yapmış olduğu başvurular sonucunda dört ortaklıkta kendine yer buldu.

Devamı >>

 Erasmus+ Activities

 

Devamı >>

 Digital Skills I.Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yeni onaylanan orijinal adı “Digital Skills” adlı projemizin başlangıç toplantısını 16/12/2020 tarihinde online olarak proje ortaklarımız ile gerçekleştirdik.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında DIGITAL SKILLS projemiz kabul edildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde orijinal adı Digital Skills olan Türkçeye tercüme ettiğimizde Dijital Beceriler projemiz kabul edilmiştir. Projemiz 01 Ekim 2020 tarihinden başlayıp 30 Eylül 2022 tarihine kadar devam etmesi planlanmaktadır.
Hızlı gelişen teknolojik ve sosyal değişimler, insanları hayatlarındaki yeni durumlara alışmaya teşvik etmektedir. Bununla birlikte, yaşımıza bağlı birtakım becerilerimizdeki eksilmeler veya öğrenme sürecinde düşen motivasyon, bu değişimlere uyum sürecinde bizlere ciddi engeller oluşturmaktadır.

Devamı >>

 Critical Internet Usage I.Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yeni onaylanan orijinal adı “crITic-Critical Internet Usage!” adlı projemizin başlangıç toplantısını 14/12/2020 tarihinde online olarak proje ortaklarımız ile gerçekleştirdik.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında CRITICAL INTERNET USAGE projemiz kabul edildi.

 

Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği AB projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yapmış olduğumuz başvurunun Ulusal Ajans tarafından desteklenmesi ile beraber proje faaliyetlerine başlamıştır. Projeyi, Polonyadan Fundacja Pro Scientia Publica kurumunun koordinatörlüğünde; Türkiyeden Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği ve İngiltereden Kairos Europe Ltd. kurumlarının katılımları ile yürütülmektedir. Projemiz 1 Aralık 2020den başlayıp 30 Kasım 2022ye kadar devam etmesi planlanmaktadır.

Devamı >>

 Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.04.2019 Tarihinde Gerçekleşti

 

06 Nisan 2019 Cumartesi günü Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiren Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğimiz Mustafa ÇELİK başkanlığında yeni yönetimle yoluna devam edecek.

Devamı >>

 STARLEARN isimli Projemizin II.Toplantısı Ülkemizde gerçekleşti.

 

Starlearn isimli Projemizin II. Toplantısı 20-21 Eylül 2019 tarihinde Ülkemizde derneğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Toplantıya proje ortaklarımız Avusturya, Polonya, Yunanistan, Romanya ülkelerinden Nazillimize gelerek katılmışlardır. Nazilli Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkkında bilgiler verilmiştir.

Devamı >>

 STARLEARN isimli Projemizin İlk Toplantısı Yunanistanda Gerçekleşmiştir.

 

Erasmus + Projeleri Kapsamında Starlearn isimli Projemizin İlk toplantısı 10/11 Kasım 2018 tarihinde Yunanistanın Selanik kentinde gerçekleştirilmiştir. Proje toplantısına dernek başkanımız Mustafa Çelik ve dernek başkan yardımcımız Hasan Yüce katılmıştır.

Devamı >>

 Olağan Genel Kurul Toplantısı

 

Derneğimizin olağan genel kurul toplantısı 06/04/2019 tarihinde saat 14:00'de Dernek binamızda aşağıdaki gündeme maddelerine göre yapılacaktır. Genel kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında STARLEARN isimli projemiz kabul edilmiştir.

 

Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği AB projeleri kapsamında 2018 çağrı döneminde yapmış olduğumuz başvurunun Ulusal Ajans tarafından desteklenmesi ile beraber proje faaliyetlerine başlamıştır.Bu projenin amacı, 50 yaş üzerindeki bireylerin dil öğrenimini geliştirmek adına beş ulusal dilde (İngilizce, Türkçe, Almanca, Romence, Yunanca) e-öğrenme platformu kurmaktır.

Devamı >>

  
BAĞLANTILAR

Kurumsal Yapı

Faaliyetler

Kurullar

Galeri
Duyurular
Aydın

İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Altıntaş Mah. 131. Sk. No:6 Nazilli AYDIN
TELEFON:0505 305 77 28
FAX:0530 312 21 58
E-POSTA:bilgi@nazhayat.org
 

" Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik, inovatif ve AR-GE faaliyetlerini destekleyerek kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. "

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğine aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.