Arts Proje Klavuz Tanıtımı

 

AB projeleri kapsamında sürdürmekte olduğumuz Circle of Arts projemizin temel ürünülerinden olan Miniguide broşürümüzün tanıtımını yapacağız. Yetişkin eğitiminde, sosyalleşmenin sanatla işlendiği ve yeni bir yaşam tarzına bürünülmesine olanak sağlayabilecek, farklı bir bakış acısı sunabilecek etkinliklerden haberdar olmak istiyorsanız, bekleriz.

Devamı >>

 Eleştirel Düşünce Semineri

 

Eleştirel düşünme nedir ve neden gereksinim duyuyoruz? Her şeyden önce eleştirel düşünme,sanal ve gerçek dünyalardan gelen bilgilerin analizini destekleyerek, gerçek ve yalan haber arasındaki ayrımı yapabilmemize olanak sağlamaktadır. Seminer boyunca, sizlerin bu ayrımı yapmanıza olanak sağlayacak olan beş etaptan oluşan bilgi birikimleri paylaşılacaktır. • Haberin doğruluğu • Yetki • Amaç • Geçerlilik • İlgi Her modül için, konuya kısa bir giriş ve ardından pratik örnekler ve uygulamalar sunulmaktadır. Özetle, kurs herkesin dijital becerilerini geliştirmeyi ve karşılaştıkları bilgilerin güncel olup olmadığını ve her şeyden önce doğru olup olmadığını fark ettirmeyi amaçlamaktadır.

Devamı >>

 Online Eğitim

 

Eleştirel düşünme, medya okuryazarlığı, sahte haber ve yaratıcılık eğitimiyle ilgilenen personel ve gönüllülere sesleniyoruz! Eleştirel (Kritik İnternet Kullanımı) Online Eğitim için hemen başvurun! Başvurunuzu sitemizden iletişim kısmından yapabilirsiniz

Devamı >>

 Olağan Genel Kurul Toplantısı

 

Derneğimizin olağan genel kurul toplantısı 20/04/2022 tarihinde saat 15:00 de Dernek binamızda aşağıdaki gündeme maddelerine göre yapılacaktır. Genel kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Devamı >>

 Circles of arts projemiz kabul edildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2021 çağrı döneminde Fundacja Pro Scientia Publica (Polonya) koordinatörlüğünde; EduVita (İtalya) ve Nazhayat olarak katıldığımız KA210 Küçük ölçekli Circles of arts projemiz hibe desteği almaya hak kazandı

Devamı >>

 CONNECT TO CREATE projemiz kabul edildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde Connect to Create projemiz kabul edilmiştir.

Devamı >>

 Need of Critical Thinking projemiz kabul edildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde Need of Critical Thinking projemiz kabul edilmiştir.

Devamı >>

 Aile Öğrenimi Yoluyla Yaşlıların Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi

 

ERASMUS +: Yetişkin eğitimi de stratejik ortaklıklar

Hızlı teknolojik ve sosyal değişim, insanları hayatlarındaki yeni durumlara alışmaya teşvik eder. Bununla birlikte, yaşla ilgili belirli becerilerin eksikliği ve / veya öğrenme motivasyonunun düşük olması gibi olumsuz koşullar, çoğu kişi için bir engel haline gelmektedir. Yaşlı insanlar, modern yaşamın farklı alanlarında beceri eksikliği yaşarlar, ancak hızla büyüyen teknoloji sektöründe daha az niteliğe sahip oldukları için öncelikle dijital yeterliliklerini geliştirmeleri gerekir. Bu nedenle, kamu hizmetlerinden ve sanal iletişim araçlarından tam olarak yararlanamamaktadırlar. Sonuç olarak, yaşam kaliteleri olumsuz etkilenmektedir.

Devamı >>

 AB Projeleri Basın Açıklaması

 

İlçemiz Nazilli de faaliyetlerine devam etmekte olan Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği, bu yıl da yurt dışı AB projelerinde faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle yetişkinlere yönelik olarak bilgisayar kullanımı ve yabancı dil öğrenimi etkinlikleri düzenleyen Nazhayat , geçen yıl yapmış olduğu başvurular sonucunda dört ortaklıkta kendine yer buldu.

Devamı >>

 Erasmus+ Activities

 

Devamı >>

 Digital Skills I.Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yeni onaylanan orijinal adı “Digital Skills” adlı projemizin başlangıç toplantısını 16/12/2020 tarihinde online olarak proje ortaklarımız ile gerçekleştirdik.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında DIGITAL SKILLS projemiz kabul edildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde orijinal adı Digital Skills olan Türkçeye tercüme ettiğimizde Dijital Beceriler projemiz kabul edilmiştir. Projemiz 01 Ekim 2020 tarihinden başlayıp 30 Eylül 2022 tarihine kadar devam etmesi planlanmaktadır.
Hızlı gelişen teknolojik ve sosyal değişimler, insanları hayatlarındaki yeni durumlara alışmaya teşvik etmektedir. Bununla birlikte, yaşımıza bağlı birtakım becerilerimizdeki eksilmeler veya öğrenme sürecinde düşen motivasyon, bu değişimlere uyum sürecinde bizlere ciddi engeller oluşturmaktadır.

Devamı >>

 Critical Internet Usage I.Toplantısı Online Olarak Gerçekleştirildi.

 

Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yeni onaylanan orijinal adı “crITic-Critical Internet Usage!” adlı projemizin başlangıç toplantısını 14/12/2020 tarihinde online olarak proje ortaklarımız ile gerçekleştirdik.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında CRITICAL INTERNET USAGE projemiz kabul edildi.

 

Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği AB projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde yapmış olduğumuz başvurunun Ulusal Ajans tarafından desteklenmesi ile beraber proje faaliyetlerine başlamıştır. Projeyi, Polonyadan Fundacja Pro Scientia Publica kurumunun koordinatörlüğünde; Türkiyeden Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği ve İngiltereden Kairos Europe Ltd. kurumlarının katılımları ile yürütülmektedir. Projemiz 1 Aralık 2020den başlayıp 30 Kasım 2022ye kadar devam etmesi planlanmaktadır.

Devamı >>

 Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.04.2019 Tarihinde Gerçekleşti

 

06 Nisan 2019 Cumartesi günü Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiren Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğimiz Mustafa ÇELİK başkanlığında yeni yönetimle yoluna devam edecek.

Devamı >>

 STARLEARN isimli Projemizin II.Toplantısı Ülkemizde gerçekleşti.

 

Starlearn isimli Projemizin II. Toplantısı 20-21 Eylül 2019 tarihinde Ülkemizde derneğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Toplantıya proje ortaklarımız Avusturya, Polonya, Yunanistan, Romanya ülkelerinden Nazillimize gelerek katılmışlardır. Nazilli Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkkında bilgiler verilmiştir.

Devamı >>

 STARLEARN isimli Projemizin İlk Toplantısı Yunanistanda Gerçekleşmiştir.

 

Erasmus + Projeleri Kapsamında Starlearn isimli Projemizin İlk toplantısı 10/11 Kasım 2018 tarihinde Yunanistanın Selanik kentinde gerçekleştirilmiştir. Proje toplantısına dernek başkanımız Mustafa Çelik ve dernek başkan yardımcımız Hasan Yüce katılmıştır.

Devamı >>

 Olağan Genel Kurul Toplantısı

 

Derneğimizin olağan genel kurul toplantısı 06/04/2019 tarihinde saat 14:00'de Dernek binamızda aşağıdaki gündeme maddelerine göre yapılacaktır. Genel kurul üyelerimize önemle duyurulur.

Devamı >>

 Erasmus Projeleri kapsamında STARLEARN isimli projemiz kabul edilmiştir.

 

Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği AB projeleri kapsamında 2018 çağrı döneminde yapmış olduğumuz başvurunun Ulusal Ajans tarafından desteklenmesi ile beraber proje faaliyetlerine başlamıştır.Bu projenin amacı, 50 yaş üzerindeki bireylerin dil öğrenimini geliştirmek adına beş ulusal dilde (İngilizce, Türkçe, Almanca, Romence, Yunanca) e-öğrenme platformu kurmaktır.

Devamı >>

  
BAĞLANTILAR

Kurumsal Yapı

Faaliyetler

Kurullar

Galeri
Duyurular
Aydın

İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Yeni, 78/1. Sk. No:21, Güney Apt. 09800 Nazilli AYDIN
TELEFON:0505 305 77 28
FAX:0530 312 21 58
E-POSTA:bilgi@nazhayat.org
 

" Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik, inovatif ve AR-GE faaliyetlerini destekleyerek kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. "

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğine aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.