AB Projeleri Basın Açıklaması

 

    İlçemiz Nazilli de faaliyetlerine devam etmekte olan Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği, bu yıl da yurt dışı AB projelerinde faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle yetişkinlere yönelik olarak bilgisayar kullanımı ve yabancı dil öğrenimi etkinlikleri düzenleyen Nazhayat , geçen yıl yapmış olduğu başvurular sonucunda dört ortaklıkta kendine yer buldu.

 

Dernek Başkanı Mustafa Çelik , oldukça başarılı bir başvuru süreci geçirdiklerini ve ortaklıklar sonucunda elde edilecek bilgi ve birikimlerin ilçemizdeki paydaş kurum ve kuruluşlar ile paylaşılacağını belirterek amaçlarının ulaşabildikleri kadar yetişkin öğreniciye eğitim alanında hizmet vermek olduğunu belirtti. AB fonları ile desteklenen ‘ Digital Skills’ adlı proje kapsamında toplam 6 ülkenin oluşturduğu ortaklık ile , özellikle pandemi sürecinde 55 yaş üstü yetişkinlerin digital yeterliliklerine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten Çelik; - Aynı zaman da kuşaklar arası dayanışma ve çatışmalar alanlarında da hedeflere yöneldiklerini belirtti. Pandemi sürecinden dolayı istedikleri oranda katılımcıyı faaliyetlerine davet edemediklerinden yakınan Başkan Çelik , zor şartlara rağmen ulaşabildikleri sayıda ki katılımcının proje faaliyetlerine katkı sağladığını belirtti. Nazhayat , ‘Digital Skills’ projesi kapsamında , aile tabanlı öğrenme etkinlikleri ile kuşaklararası dayanışmaya katkı sağlamayı ve bilgi ve becerilerini Avrupalı paydaşları ile farklı ülkelerde uygulamayı hedeflemektedir. Proje sürecinde, aile öğrenimi için yeni fikirler üretilecek ve bu fikirler tüm ortak kurumlarda test edilecektir. Bu faaliyetlere yaklaşık 120 yetişkin ve aile üyeleri dahil olacak - dijital yeterlilikleri geliştirilecek ve aile öğreniminin faydalarını ve zevkini keşfedeceklerdir. Yaşlıların dijital becerilerinin aile öğrenimi yoluyla geliştirilmesine ilişkin en iyi uygulama örnekleri ve başarı öyküleri toplanacak ve bir sanal dijital bir dergide yayınlanacaktır. Bu sanal eser yetişkin eğitimi alanında hizmet sağlayan çeşitli kurumlar için önemli bir kaynak olacaktır.


Geri Dön

 
BAĞLANTILAR

Kurumsal Yapı

Faaliyetler

Kurullar

Galeri
Duyurular
Aydın

İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Yeni, 78/1. Sk. No:21, Güney Apt. 09800 Nazilli AYDIN
TELEFON:0505 305 77 28
FAX:0530 312 21 58
E-POSTA:bilgi@nazhayat.org
 

" Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik, inovatif ve AR-GE faaliyetlerini destekleyerek kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. "

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğine aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.