Erasmus Projeleri kapsamında DIGITAL SKILLS projemiz kabul edildi.

 

    Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde orijinal adı Digital Skills olan Türkçeye tercüme ettiğimizde Dijital Beceriler projemiz kabul edilmiştir. Projemiz 01 Ekim 2020 tarihinden başlayıp 30 Eylül 2022 tarihine kadar devam etmesi planlanmaktadır.
Hızlı gelişen teknolojik ve sosyal değişimler, insanları hayatlarındaki yeni durumlara alışmaya teşvik etmektedir. Bununla birlikte, yaşımıza bağlı birtakım becerilerimizdeki eksilmeler veya öğrenme sürecinde düşen motivasyon, bu değişimlere uyum sürecinde bizlere ciddi engeller oluşturmaktadır.

 

Yaşlı bireyler, modern yaşamın farklı alanlarında birtakım beceri eksiklikleri hissetmektedirler, ancak öncelikle hızla büyüyen teknoloji sektöründe genel olarak çok fazla sorunla karşılaştıkları için, öncelikle dijital yetkinliklerini geliştirme ihtiyacı hissetmektedirler.
Bu nedenle, kamu hizmetlerinden ve sanal iletişim araçlarından tam olarak yararlanamamaktadırlar, yaşam kaliteleri olumsuz etkilenmektedir. Bu zorlukların üstesinden gelmek için, çeşitli yetişkin eğitim kurumlarının sinerjisini genişleterek ve çalışanlarının yetkinliklerini geliştirerek yeni eğitim modelleri oluşturmak önemlidir.
Bu amaçla, Litvanya, Estonya, Bulgaristan, İtalya, İspanya ve Türkiyeden 6 kuruluş ortak bir proje için bir araya geldiler. Projenin amacı; yetişkin eğitimi alanında çalışan kurumlar ve personellerinin yeterliliklerini, dijital eğitim alanındaki başarı potansiyellerini artırarak geliştirmektir. Bu sürecin Aile Öğrenimi kavramı üzerinden gidilerek işlenmesi planlanmaktadır. Yaşlı bireyler için aile öğrenimi, daha fazla öğrenme fırsatından yararlanmanın ilk adımı olabilir. Sadece kişinin becerilerinin gelişmesine değil, aynı zamanda farklı kuşaklarla iletişimini sağlar, pozitif düşünceyi geliştirir, aile ilişkilerinin, sağlık ve yaşam boyu öğrenme üzerinde büyük bir etkisi vardır.
Projenin sonunda yetişkin eğitiminde görev alan eğitmenlerin, niteliklerini geliştirmek ayrıca proje ortakları ile birlikte video, ses, fotoğraf galerilerinden oluşan dijital bir dergi oluşturulması planlanmaktadır.


Geri Dön

 
BAĞLANTILAR

Kurumsal Yapı

Faaliyetler

Kurullar

Galeri
Duyurular
Aydın

İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Yeni, 78/1. Sk. No:21, Güney Apt. 09800 Nazilli AYDIN
TELEFON:0505 305 77 28
FAX:0530 312 21 58
E-POSTA:bilgi@nazhayat.org
 

" Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik, inovatif ve AR-GE faaliyetlerini destekleyerek kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. "

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğine aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.