Need of Critical Thinking projemiz kabul edildi.

 

    Erasmus+ projeleri kapsamında 2020 çağrı döneminde Need of Critical Thinking projemiz kabul edilmiştir.

 

Yeni teknolojilerin ve hızlı bilgi akışının olduğu günümüz modern dünyasında ''Eleştirel Düşünme'' kavramı son derece önemli bir role bürünmüş ve aynı zamanda yetişkin eğitiminin vazgeçilmez yeterliliklerinden biri olmuştur. İnsan, eleştirel düşünme sayesinde modern dünyanın sorunlarını daha iyi anlayıp kendi yerini belirleyebilir, kendini anlayabilir ve daha verimli hareket edebilir. Kişinin, gerçekleri manipülasyon ve sahte haberlerden ayırt etmesine olanak sağlamasından dolayı, Eleştirel düşünme; entelektüel alanda yetişkinliğin belirleyicilerinden biri olarak kabul edilir.
Bu projenin temel amacı, anket araştırmasından elde edilen verileri, bilgi edinme, değerlendirme süreci boyunca eleştirel düşünceye odaklanarak yetişkin eğitimine uygulamaktır.
Projenin ilk aşamasında, yetişkin öğrencilerin eleştirel düşünme ihtiyaçlarını analiz etmek için bir anket süreci ve bir sonraki aşamada bu tür becerilerin geliştirilmesi için bir kurs süreci planlanmaktadır.
Eleştirel düşünme için mevcut psikolojik standartlaştırılmış testler olsa bile, bunlar katılımcılar için uzun ve cesaret kırıcı olabiliyorlar ve ayrıca bu testlerin ücretli olmaları birçok kuruluş için bir engel teşkil etmektedir. Projemiz ile oluşturulacak olan anket; bir kullanıcı rehberi ve değerlendirme kılavuzu ile birlikte yetişkin eğitimi alanındaki tüm kullanıcıların erişimine açık olacaktır.
HEDEF GRUPLARIMIZ:
Katılımcı organizasyonların ve yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren organizasyonların yetişkin (+55) katılımcıları ve eğitmenleri.
AMAÇLAR:
● Yetişkin Eğitiminde ''Eleştirel Düşünme'' konusunda daha iyi rehberlik sunabilmek.
● Günlük yaşamda Eleştirel Düşünmeyi nasıl kullanacağımıza dair yöntemler.
● İlgili alanlarda temel ve çapraz beceriler sunan müfredatın zenginleştirilmesi.
● Geliştirilen metod ve üretilen materyallere serbest erişim.


Geri Dön

 
BAĞLANTILAR

Kurumsal Yapı

Faaliyetler

Kurullar

Galeri
Duyurular
Aydın

İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Yeni, 78/1. Sk. No:21, Güney Apt. 09800 Nazilli AYDIN
TELEFON:0505 305 77 28
FAX:0530 312 21 58
E-POSTA:bilgi@nazhayat.org
 

" Ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik, inovatif ve AR-GE faaliyetlerini destekleyerek kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. "

Tüm Hakları Saklıdır. | Aksi belirtilmedikçe; kaynağı belirtilerek alıntı yapılan içerikler hariç tüm görsel materyaller, sayfalar ve içerikler Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneğine aittir. İzin alınmaksızın ve kaynak belirtilmeden kısmen veya tamamen alıntı yapılamaz.